„A gyermek olyan, mint egy pillangó a szélben. Néhány magasabbra tud repülni, mint mások, de mindegyik a legjobb tudása szerint repül. Miért is hasonlítanád össze őket? Mindegyik más. Mindegyik különleges. Mindegyik gyönyörű."

Étkezés

Az óvodába járó gyermek joga, hogy óvodai életrendjét étkezési lehetőség biztosításával alakítsák ki. [Nkt. 46.§ (3)]

Óvodánkban napi háromszori étkezés biztosított /tízórai, ebéd, uzsonna/, melynek térítési díja 310 Ft/fő/nap. A díjbeszedés módjáról, időpontjáról a szülők tájékoztatva vannak.

Az 1997-es Gyermekvédelmi törvény alapján ingyenes étkezésben részesül:

• aki családjában három vagy több gyermeket nevelnek
  • aki tartósan beteg, vagy fogyatékos
  • családjában tartósan beteg, vagy fogyatékos gyermeket nevelnek
  • aki rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesül
  • nevelésbe vételét elrendelte a gyámhatóság
  • családjában az 1 főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér nettó összegének 130%-át, amely évente változik /2021-ben ez az összeg: 144 717 Ft/.

Étrendünk biztosítja az EMMI rendeletben meghatározott, kötelezően adandó élelmiszercsoportokat, energiatartalmakat, meghatározott sótartalmat. Alkalmazunk alternatív gabonákat is.

A szülők a heti menüről tájékozódhatnak az öltözőben kihelyezett étlapról, valamint a csatolt fájlok között minden héten frissítjük az aktuális étlapot. Ezek tartalmazzák az allergén összetevőket.

Ha a gyermek allergiás betegségben szenved, arról az élelmezésvezetőt értesíteni kell!

Az aktuális étlapot megtekinthetik a csatolt fájlok között.

Csatolt fájl(ok):

Csényei Óvoda - Magyar